E-mail E-mail
Hasło do Uplay Hasło
proszę czekać
Bezpieczny transfer danych SSL
LOGOWANIE
Logowanie nie powiodło się

Nieudana próba logowania. Proszę się upewnić, że poprawnie wprowadzono adres e-mail oraz użyto właściwych dużych i małych liter w haśle.

The Settlers Online

Pomoc i wsparcie

Gra powrót do FAQ

Czy istnieją jakieś komendy, których mogę używać na czacie w grze?


Istnieje kilka komend, oto najważniejsze z nich:

/help = wyświetla dostępne komendy.

/joinchat global-<numer> = zmienia kanał, na którym się znajdujesz.

Przykład:
Chcesz przejść na kanał Global-2, aby to zrobić, użyj komendy: /joinchat global-2

/w <nick_gracza> <spacja> = otwiera okno rozmowy prywatnej.

/ignoreadd <nick_gracza> = dodaje wskazanego gracza do Listy Ignorowanych.

Przykład:
Gracz o nicku GraczXYZ przeszkadza w rozmowie na czacie i chcesz go dodać do Listy Ignorowanych. Aby to zrobić, użyj komendy: /ignoreadd GraczXYZ

/ignoreremove <nick_gracza> = usuwa wskazanego gracza z Listy Ignorowanych.

Przykład:
Chcesz się pogodzić z graczem o nicku GraczXYZ, w związku z tym najpierw musisz usunąć go z Listy Ignorowanych. Aby to zrobić, użyj tej komendy: /ignoreremove GraczXYZ

/report <nick_gracza> <powód> = tą komendą możesz zgłaszać graczy, którzy łamią obowiązujące zasady.

Przykład:
Gracz o nicku GraczXYZ łamie obowiązujące zasady – spamuje na czacie.
Aby zgłosić go do administracji, należy wpisać następującą komendę na czacie:
/report GraczXYZ spamuje na czacie

Czy mogę pisać na niebiesko na czacie?


W grze często można spotkać osoby, które przed nickiem mają prefix "BB_" oraz piszą na niebiesko. Właśnie po tym można rozpoznać administratorów (pracowników firmy Blue Byte). Opcja pisania na niebiesko jest niedostępna dla graczy.

Czy mogę pisać na żółto na czacie?


Podczas grania w The Settlers Online, na czacie często spotkasz osoby, które przed nickiem mają prefix "MOD_" oraz piszą na żółto. Właśnie tak można rozpoznać moderatorów. Moderatorzy są graczami, którzy na zasadzie wolontariatu monitorują zarówno czat w grze jak i forum. Opcja pisania na żółto jest niedostępna dla "zwykłych" graczy.

Czy moi osadnicy pracują również gdy nie jestem online?

 

Tak, osadnicy pracują równiez podczas Twojej nieobecności. Oczywiście wydobywanie surowców oraz dalsze ich przetwarzanie będzie możliwe tak długo, dopóki osadnicy będą dysponowali niezbędnymi złożami/surowcami. Dodatkowo, jeżeli magazyn zostanie wypełniony danym produktem, jego dalsze wytwarzanie zostanie wstrzymane.

Właśnie dlatego przed wylogowaniem się warto zadbać o to, by ilość dostępnych złóż oraz przestrzeń magazynowa była wystarczająca.

Czy na mojej wyspie jestem tylko ja?


Na początkowej wyspie nie ma innych graczy, jednak podczas rozwijania swojej osady natrafisz tam na liczne obozy bandytów, którzy będą chcieli Cię powstrzymać. Mimo to, nie musisz się martwić, że ktoś zaatakuje Twoją osadę. Możesz traktować swoją wyspę jak bezpieczną przystań w świecie The Settlers Online.

Jak mogę dodać kogoś do znajomych?


Aby dodać kogoś do znajomych, kliknij na jego nicku na czacie i wybierz opcję "Dodaj". Możesz również skorzystać z opcji "Dodaj", która znajduje się pod menu na dole. Po wysłaniu zaproszenia, znajomy będzie musiał potwierdzić chęć dołączenia do grona Twoich przyjaciół. Bezpośrednio po zaakceptowaniu zaproszenia, pojawi się na liście znajomych.

Jak mogę pisać na czacie?


Po prostu kliknij na pustą linię pod czatem, wpisz swoją wiadomośc i wciśnij enter.

Jak mogę rozpoznać czy ktoś jest administratorem lub moderatorem?


Wszyscy administratorzy i moderatorzy są wymienieni na forum (link). Dodatkowo, by ułatwić odróżnienie administratorów i moderatorów od "zwykłych" graczy, zastosowano następujące rozwiązania:

1. Administratorzy oraz moderatorzy posiadają pod swoimi awatarami na forum odpowiednią rangę (np. "Administrator" lub "Moderator").
2. Administratorzy oraz moderatorzy przed swoim nickiem (zarówno w grze jak i na forum) posiada odpowiedni prefix: albo "BB_" (administrator) albo "MOD_" (moderator).
3. Nicki administratorów są wyświetlane na niebiesko, a moderatorów na żółto (forum).
4. Administratorzy piszą na niebiesko, a moderatorzy na żółto (gra).

Jak zwiększyć limit populacji?

 

Aby zwiększyć limit populacji w Twojej osadzie, możesz wybudować nowe lub ulepszyć już istniejące Domy lub/i Rezydencje.

Jakie kolory występują na czacie w grze?


Administratorzy zajmujący się projektem The Settlers Online posiadają prefix "BB_", a ich wypowiedzi na czacie mają kolor niebieski. Moderatorzy korzystają z prefixu "MOD_" oraz piszą na żółto (czat). Na poniższej grafice znajdują się kolory, które można spotkać na czacie ogólnym w grze.

Kolory występujące na czacie w grze

Podsumowanie kolorów, które mogą pojawić się na czacie ogólnym:

  • Kolor niebieski: administrator
  • Kolor żółty: moderator
  • Kolor pomarańczowy: tzw. highlight (w wypowiedzi znajduje się Twój nick)
  • Kolor biały: inny gracz

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod Zespół The Settlers Online, bardzo prosimy o skontaktowanie się z Supportem.

Kiedy mogę zacząć handlować z innymi graczami?

 

Aby móc handlować z innymi graczami, najpierw musisz osiągnąć poziom 12. Właśnie wtedy będziesz mógł wybudować Kantor handlowy, po czym otrzymasz dostęp do kanału handlowego.

Ważne: aby móc handlować, musisz posiadać Kantor handlowy – jeżeli go wyburzysz, handel będzie niemożliwy!

Pewien gracz obraził mnie w grze lub na forum, jak to zgłosić?


Jeżeli ktoś Cię obraził w grze, skontaktuj się z moderatorem za pomocą funkcji szeptu lub skorzystaj z komendy /report (więcej informacji o tej komendzie znajdziesz w "Czy istnieją jakieś komendy, których mogę używać na czacie?").

Jeżeli zauważysz, że ktoś łamie obowiązujące zasady na forum (np. spam, wulgaryzmy), możesz to zgłosić do jednego z moderatorów za pomocą opcji "Zgłoś" lub "Prywatnej Wiadomości".

Attention: Wrong country?

Uwaga: niewłaściwy kraj?

Select message language Wybierz język powiadomień

Hello, The Settlers Online is also available in your country. If you would like to play there, please click here. If you prefer to play here please ignore this message.

Witaj, gra The Settlers Online jest dostępna również w Twojej wersji językowej. Jeśli chcesz z niej skorzystać, proszę kliknąć tutaj. Jeśli chcesz nadal grać w tym miejscu, proszę zignorować tę wiadomość.

proszę czekać